Kiedy kobieta poślubia geja

Niemal połowa gejów w średnim wieku żyje w związkach heteroseksualnych. Tak podają badania, w rzeczywistości statystyki te mogą być jeszcze wyższe. Jednak Maria Mamczur do tematu małżeństw kobiet i homoseksualnych mężczyzn podeszła w sposób jednostkowy i spersonalizowany. Nie chodziło jej o nakreślenie skali tego zjawiska, ale o pokazanie jak wygląda ono z perspektywy konkretnych ludzi. Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów, ale także sypialni? Co czują kobiety, żyjące z gejami? Jak swoje małżeństwo postrzegają homoseksualni mężczyźni? To tylko kilka przykładów pytań, na które stara się odpowiedzieć autorka książki Żony gejów. O tym. czego nikomu się nie zdradza.

Jak żyć?

Małżeństwo z gejem bywa dramatem. Powodem nieszczęścia obu stron, zwłaszcza kobiet. Wiele z nich poza tym, że przeżywa odkrytą zdradę, musi jeszcze uporać się z poczuciem wstydu. Nie mogą sobie darować, że nie wiedziały. Trudno im wybaczyć i pogodzić się z faktem, że najbliższy człowiek okazał się kimś zupełnie innym. Jednak tytułowe żony gejów to także kobiety, które świadomie weszły na tę ścieżkę. Wiedziały, a przynajmniej się domyślały. Dlaczego zatem zgodziły się na małżeństwo z kimś, kto ich nie pożąda? Czasami była to miłość, nawet obustronna. Bo jak się okazuje, bycie gejem nie wyklucza uczucia do kobiet. Do powstania książki Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza przyczyniły się nie tylko panie. Ta publikacja ma również swoich męskich bohaterów. Dzięki nim Maria Mamczur mogła wszechstronniej spojrzeć na opisywany przez siebie problem. I pokazać, że wiele par żyje razem, choć nie w każdym aspekcie pozostają prawdziwym małżeństwem.

Gej wybiera kobietę

Dlaczego gej wybiera kobietę? Z różnych względów. Dawniej małżeństwo było czymś bardzo oczekiwanym, w wielu przypadkach tak jest do dzisiaj. Mężczyzna mniej lub bardziej podświadomie liczy na uznanie społeczne i rodzinne. Kobiety też nie zawsze kierują się wyłącznie uczuciami. Czasami chcą mieć dziecko lub liczą, że przyjacielski związek zapewni im wsparcie. Po lekturze książki Żony gejów. O tym, czego nikomu się nie zdradza czytelnikowi łatwiej zrozumieć stanowisko obu stron. Szczególnie trudne jest śledzenie kobiet zranionych. Liczyły na miłość i partnera w każdym calu, zakochały się. Kiedy dowiadują się, że zostały oszukane, bardzo trudno im się z tym pogodzić. Czy małżeństwo z gejem może być szczęśliwe? Tak, choć niestety często jest źródłem dramatu jednostki i całej rodziny. O wiele łatwiej mają ci, którzy świadomie wchodzą w tego rodzaju układ.

Książka zdjęcie utworzone przez Racool_studio - pl.freepik.com